Pasta, je kan me ervoor wakker maken! Met name pasta carbonara of pasta met champignonroomsaus, heerlijk vind ik dat! Alleen is het helaas niet zo heel erg gezond.
Toen ik begon met mijn blog was een van de eerste dingen die aan mij werd gevraagd om uit te werken een verantwoorde versie van een pasta met champignonroomsaus. Het recept had ik al enige tijd geleden uitgewerkt, alleen moest ik het nog steeds op de foto zetten.
Gelukkig is het weer langer licht en kan ik gewoon uit werk eten bereiden en vervolgens op de foto zetten. Het enige nadeel is dat Bart soms iets langer moet wachten op zijn eten en het soms al een tikkeltje afgekoeld is haha. Ik hoop dat dit recept jullie net zo bevalt als ons!
Ik gebruik heel regelmatig de kruiden van Euroma (#nonsponjustfan), mijn favoriet is de Funghi Trifolati. Welke ik ook in dit recept weer gebruik, het geeft een heerlijke rijke en kruidige smaak aan veel gerechten. Funghi betekend uiteraard champignon, en trifolare verwijst naar een klassieke bereiding van champignongerechten met olie, knoflook en peterselie. Ook heerlijk op gehalveerde tomaatjes uit de oven!
Op zoek naar nog meer inspiratie?